fbpx

MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

Masaż kobiet w ciąży jest bezpieczną, przyjemną terapią, która wyraźnie poprawia stan fizyczny i psychiczny kobiet w ciąży. Pomaga zniwelować i zapobiega najczęściej występującym w ciąży dolegliwościom. Wykonywany jest zawsze w pozycji bezpiecznej i wygodnej dla kobiety, zazwyczaj na boku, na siedząco lub półsiedząco.
Na zabiegi zapraszamy Panie pomiędzy 3 a 9 miesiącem ciąży (od 13 do 37 tygodnia), u których ciąża przebiega prawidłowo.
Do przeciwwskazań medycznych należą między innymi:
  • wszelkie stany zagrożenia poronieniem
  • krwawienia z dróg rodnych
  • stany patologiczne ciąży, takie jak łożysko przodujące czy przedwczesne odklejanie się łożyska, wewnątrzmaciczne zaburzenia rozwoju płodu.
Zamiar skorzystania z masażu przyszła mama powinna skonsultować z lekarzem prowadzącym jej ciążę. 
W naszym gabinecie kobieta w ciąży może skorzystać z następujących typów masaży:
  • manualny drenaż limfatyczny
Pomaga zmniejszyć obrzęki nóg, powstałe na skutek zwężenia naczyń, odprowadzających limfę z okolic miednicy, a także ograniczonej aktywności i zwiększenia masy ciała. Masowanie okolic narażonych na opuchliznę (zwłaszcza stóp i łydek) wspiera proces przenikania płynu tkankowego do naczyń limfatycznych, co pomaga zarówno zmniejszyć obrzęki, jak również – przy regularnym korzystaniu z zabiegów – niemal całkowicie im zapobiec.
  • masaż klasyczny / leczniczy kręgosłupa
Warto się na niego zdecydować, jeśli kobiecie dokuczają bóle kręgosłupa. Masaż działa relaksacyjnie na mięśnie powodując ich rozluźnienie i zmniejszając dolegliwości bólowe
w okolicy barków, szyi i kręgosłupa (zwłaszcza odcinka lędźwiowego, który w okresie ciąży jest najbardziej obciążony).